Dış cephe kaplamalarında farklı görsel uygulamalar için mermer, traverten, seramik, sinterflex gibi malzemeler de kullanılmaktadır. Kesim, ebatlama, montaj ve tasarım aşamalarını sıfırdan yapan firmamız üstün kaliteli ve garantili taş cephe kaplama uygulamaları yapmaktadır.

Taş Kaplama

Dış cephe kaplama işlerinde bir kere uygulanan malzeme olan mermer, traverten, seramik, sinterflex malzemeler diğer cephe kaplama elemanlarına göre daha ağır bir kütleye sahiptir. Bu nedenle kaplama işlemleri son derece titiz yapılmalı ve statik hesaplamaları son derece düzgün olmalıdır. Bünyemizdeki işinin ehli teknik ve montaj personelimiz ile hem tasarım hem montajda garantili hizmet sunmaktayız

Firmamız mermer, traverten, seramik, sinterflex montajlarını metal alt konstrüksiyonlarla yapıştırma veya klipsi sistemlerle yapmaktadır. Bu sistem sayesinde alt yapıda taşyünü kullanarak ısı yalıtımı da sağlanmaktadır.

İstenilen mimari tasarımlara göre ürün ve renk seçimi yapılmaktadır. Dış cephe uygulamalarında bazı malzemeler uygun değildir, malzeme seçimi yapılırken dış cepheye uygunluğu özellikle kontrol edilmelidir. Bu yüzden malzeme seçimi büyük önem teşkil etmektedir.

Galeri